Wyzwanie pomaganie #1

📣 Halo halo! #wyzwaniepomaganie trwa! 📣

We współpracy z Ogólnopolski Portal Domów Dziecka pomogliśmy już kilku Domom Dziecka, a kolejne zaraz otrzymają przesyłki, w których znajdą najbardziej potrzebne im rzeczy!

A Ty nadal możesz pomóc! Wystarczy że weźmiesz udział w #wyzwaniepomaganie
👉https://www.facebook.com/events/2944405605680548/

1️⃣ Zbierzesz online grupę osób: przyjaciół, rodzinę, współpracowników, kogo chcesz! 👨‍👩‍👧‍👦

2️⃣ Wejdźcie na stronę https://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html, sprawdźcie, jakie zapotrzebowanie mają Domy Dziecka i wybierzcie ten, któremu chcecie pomóc (klikając „kategoria” możecie wybrać różne potrzeby).
Kilka inspiracji z poszczególnych kategorii:
Zdrowie 😷 – maseczki i rękawiczki
Kosmetyki 🛁 – środki czystości i do higieny osobistej
Ubrania 👚👖 – różne ubranka dziecięce
Nauka 📖 💻 – od przyborów papierniczych po laptopy i komputery do nauki podczas kwarantanny
Inne 👶 – m.in. pieluszki jednorazowe dla dzieci

3️⃣ Jeżeli chcecie ustalić szczegóły dotyczące rzeczy, których potrzebują, skontaktujcie się bezpośrednio z Domem Dziecka ☎️ (to nic strasznego, opiekunowie są bardzo otwarci na kontakt!).

4️⃣ Czas na zbieranie i organizację produktów! 🔎 Sprawdźcie, czy rzeczy są czyste, muszą w bardzo dobrym stanie (o ile nie są nowe).

5️⃣ Zapakujcie rzeczy w karton 📦 (w miarę ścisło, tak aby się nie zniszczyły w transporcie, a w razie potrzeby zastosujcie wypełniacze, np. z gazet). Kuriera możesz zamówić np. poprzez portal Furgonetka.pl, który oferuje wysyłki już od 8 zł! Kurier przyjedzie po paczkę do Ciebie i dostarczy ją do wybranego Domu Dziecka. Jeżeli potrzebujesz pomocy, np. w wyborze najkorzystniejszej przesyłki lub w innych kwestiach organizacyjnych skontaktuj się z nami poprzez Messenger W sieci offline – na pewno pomożemy 😀

6️⃣ Bądźcie inspiracją dla innych! Podzielcie się w komentarzu, co udało Wam się zorganizować i komu pomóc 💚

I już! To takie proste!
______

W sieci offline to projekt społeczny stworzony z myślą o kobietach, które żyją szybko, zwykle mają mało czasu, ale! lubią inspirować i być inspirowane. Tu znajdziesz pomysły, jak odetchnąć od codzienności i skąd czerpać energię do dalszego działania. Możesz też stać się inspiracją dla innych! Inspiruj się online – żyj offline! Z nami robisz coś dla siebie, a przy okazji robisz coś dobrego dla innych. Organizujemy akcje społeczne, m.in. pomagamy dzieciom z małych miejscowości i z Domów Dziecka, np. poprzez zbiórki książek czy wydarzenia #wyzwaniepomaganie, do których udziału Cię zapraszamy.

Łączymy się online i inspirujemy do działania offline w różnych dziedzinach życia. Więcej pomysłów na ➡️ W sieci offline

👍 W sieci offline po więcej inspiracji!