Wyzwanie pomaganie #2

Lubisz otaczać się przyrodą? Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska? Naturalnie! Czas na kolejne #wyzwaniepomaganie 2! Teraz pomagamy naturze!

Sadzenie pięknych roślin i kwiatów na balkonie czy w ogródku, drzewek na działce, tworzenie łąk kwietnych zamiast trawników to tylko jedne z niewielu działań, jakie możesz podjąć by pomóc środowisku!

Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, które mogą Cię zainspirować i podjąć #wyzwaniepomaganie 2:

1. Udaj się do sklepu ogrodniczego po rośliny przyjazne pszczołom i zasadź je w swoim ogrodzie czy na balkonie: oprócz popularnej pelargonii czy iglaków w doniczkach, posadź na balkonie rośliny bogate w pyłek i nektar takie jak: aksamitki, astry, dalie, lawendę, macierzankę, melisę, miętę, nagietki, nasturcje, pierwiosnki, róże, słoneczniki, szałwię, werbeny, wiciokrzewy, winobluszcze, wrzosy, wrzośce i zawilce).
2. Nie stosuj chemicznych nawozów! Pozwól roślinom rosnąć w ich naturalnym tempie i urodzie.
3. Nie koś trawy – naprawdę! Możesz to śmiało zakomunikować swojemu partnerowi ;), rodzicie, znajomym.

Odrzuć estetyczne ideały i stwórz łąkę kwietną na działce czy w ogródku zamiast równiutko przystrzyżonego trawnika! Nie tylko ograniczysz zużycie prądu i energii oraz ograniczysz tworzenie się spalin z kosiarki, ale zrobisz coś, o czym być może nie miałaś pojęcia – wysokie trawy utrzymują wilgotność gleby i obniżają temperaturę powietrza ograniczając suszę! Nie masz trawnika? Przekaż tą informację znajomym, rodzicom, sąsiadom.
Poza tym zasiane na łące kwiaty, a także te, które zasadzisz np. w ogródku czy w doniczkach na balkonie przyczyniają się do utrzymania ekosystemu i bioróżnorodności środowiska – pszczoły będą je odwiedzać w poszukiwaniu pokarmu – pyłku i nektaru. Przy okazji, odwiedzając kolejne kwiaty dokonują zapylania. Korzystają na tym rośliny, które aby przetrwać, potrzebują wytworzyć nasiona i owoce. Z kolei z nasion i owoców korzystamy my, jak i wiele innych zwierząt!

A my – kobiety – tak bardzo lubimy otaczać się pięknymi kwiatami…

Nie czujesz się przekonana? Pamiętaj, że osoby, które są zaangażowane w aktywności niosące pomoc, działalności społeczne czy wspierające środowisko cieszą się lepszym zdrowiem! Udział w pożytecznych projektach ma świetny wpływ na poczucie własnej wartości, promuje odmienny pogląd na świat i sprawia, że czujemy się lepszymi ludźmi! 😇

Pamiętaj, że możesz podlewać rośliny zebraną wodą (zbieraj ją gdy pada deszcz, gdy czekasz na ciepłą wodę a nadal leci zimna, gdy nie wykorzystasz całej zagrzanej wody z czajnika – sposobów na jej oszczędność jest mnóstwo!
Koniecznie podziel się z nami swoimi naturalnymi działaniami! Bądź inspiracją dla innych kobiet!

I już! To takie proste!

To wspaniałe uczucie pomóc środowisku, bo dbasz o to, co piękne i co nas otacza na co dzień. Ponadto pomaganie jest pozytywnie uzależniające – im więcej pomagasz, tym bardziej się angażujesz i chcesz dać z siebie jeszcze więcej. A pomaganie środowisku to też pomaganie sobie!

Po więcej inspiracji śledź profil W sieci offline na Facebooku!