Wyzwanie pomaganie #3

Wiesz, że są w Polsce takie biblioteki, w których brakuje wartościowych książek, szczególnie tych dla dzieci? Problem jest szczególnie zauważalny w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma nawyku korzystania z biblioteki, a dzieciom czyta się książki nieadekwatne do wieku (np. po starszym rodzeństwie) lub kupuje się zupełnie przypadkowe. Niestety, jest to czasem jedyny sposób na kontakt dziecka z książką. Czytanie dzieciom wartościowych książeczek od najmłodszych lat wpływa niesamowicie na ich rozwój i późniejszy zasób słów! Co więcej, czytając dziecku, buduje się z nim silną więź. Twoje pociechy wyrosły już z niektórych bajek? Masz w domu zapas książek, które tylko zalegają na półce? A może chcesz zrobić coś dobrego dla innych?

Mamy na to sposób 😉

Organizujemy już trzecie #wyzwaniepomaganie w ramach projektu W sieci offline – inspiruj się online, żyj offline. Razem z Tobą chcemy wesprzeć dzieci i rodziców z małych miejscowości, poprzez podarowanie dziecięcych książeczek bibliotekom, w których brakuje pozycji dla najmłodszych! Organizujemy zbiórkę dziecięcych książeczek, które następnie trafią do potrzebujących bibliotek w Polsce. Ale jest coś więcej! W ramach akcji pomożemy bibliotekom promować wśród mieszkańców ideę czytania dzieciom od urodzenia i zachęcimy do ich odwiedzania!

#wyzwaniepomaganie możesz wesprzeć w 2 prostych krokach:
1️⃣ Sprawdź, czy posiadasz książeczki dla dzieci w wieku 0-5l. (książki używane, w bardzo dobrym stanie lub nowe).
2️⃣ Skontaktuj się z nami bezpośrednio. Zorganizujemy transport książek tak, aby jak najszybciej trafiły do potrzebujących bibliotek.

I już! 😀 Zbliża się weekend, poświęć ten czas, aby uporządkować książki – na pewno znajdziesz takie, których Twoje dzieci już nie czytają i w ten sposób możesz zrobić coś dobrego dla innych!
A o świetnym wpływie czytania małym dzieciom możesz przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/wsiecioffline/photos/a.107347850886076/122418889378972/?type=3&theater

To wspaniałe uczucie móc komuś pomóc, a szczególnie najmłodszym. Ponadto pomaganie jest pozytywnie uzależniające – im więcej pomagasz, tym bardziej się angażujesz i chcesz dać innym od siebie jeszcze więcej. A pomaganie innym to też w pewnym sensie pomaganie sobie!

—————————————————————————————————–
„W sieci offline” to projekt społeczny stworzony z myślą o kobietach, które żyją szybko, zwykle mają mało czasu, ale! lubią inspirować i być inspirowane. Tu znajdziesz pomysły, jak odetchnąć od codzienności i skąd czerpać energię do dalszego działania. Możesz też stać się inspiracją dla innych! Inspiruj się online – żyj offline! Z nami robisz coś dla siebie, a przy okazji robisz coś dobrego dla innych. Organizujemy akcje społeczne, m.in. pomagamy dzieciom z małych miejscowości i z Domów Dziecka, wspieramy działania na rzecz środowiska poprzez wydarzenia #wyzwaniepomaganie, do których udziału Cię zapraszamy.
Łączymy się online i inspirujemy do działania offline w różnych dziedzinach życia. Więcej pomysłów na ➡️ W sieci offline
Śledź profil projektu na Facebooku.