wyzwanie pomaganie #4

Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska i dla siebie, ale… nie wiesz jak zacząć? Widzisz, że otacza Cię coraz więcej plastiku? Zastanawiasz się, jak ograniczyć zużycie wody, ale wydaje Ci się, że sam nic nie zdziałasz?

Podejmij już czwarte #wyzwaniepomaganie. Tym razem W sieci offline – inspiruj się online, żyj offline wraz z BRITA Polska inspirują, by ograniczać zużycie plastiku i wspólnie przekazują dzbanki z filtrem na cele dobroczynne! Pijmy filtrowaną wodę z kranu, zamiast kupować kolejne butelki i mnożyć plastikowe odpady!

Dołącz do akcji na Facebooku @wsiecioffline. Pokaż nam jak zmieniasz swoje nawyki -> Umieść w komentarzu wydarzenia zdjęcie pokazujące Twój pomysł na ograniczanie zużycia plastiku, dodaj opis: „#wsiecioffline #brita” i zainspiruj innych! Tworzymy zbiór pomysłów przyjaznych środowisku. Jeżeli uzbieramy przynajmniej 10 zdjęć (od różnych osób, między 31.07.2020 a 27.08.2020) to BRITA Polska we współpracy z W sieci offline – inspiruj się online, żyj offline przekaże 10 dzbanków z filtrem na cele dobroczynne, wspierając potrzebujących! 28.08.2020 poinformujemy Was, gdzie trafiły dzbanki.

Powszechnie mówi się, że żyjemy w erze plastiku i – niestety nie sposób się z tym nie zgodzić. Plastik jest dosłownie wszędzie, a kolejne badania donoszą, że tak zwany „mirkoplastik” jest obecny w morzach i oceanach, arktycznym śniegu, a nawet… w deszczu! Trafia on finalnie do naszego organizmu, co potwierdza WWF: przeciętny mieszkaniec Ziemi spożywa tygodniowo (w formie mikrodrobinek) ilość plastiku odpowiadającą jednej karcie kredytowej!

Jak zacząć dbać o środowisko i ograniczyć zużycie plastiku? Zwracajmy uwagę na to, w czym kupujemy podstawowe produkty i w co je pakujemy. Kolejna butelka wody czy ulubionego napoju? Po co! Pijąc wodę filtrowaną jedna osoba może zredukować ilość plastikowych odpadów o ok. 15kg rocznie, a emisję CO2 o ok. 134,7 kg rocznie*.

Podejmij #wyzwaniepomaganie i ogranicz zużycie plastiku w swoim domu! Zamiast plastikowej butelki sięgnij po wodę z kranu! Nalej ją np. do dzbanka z filtrem BRITA i ciesz się doborczynnymi właściwościami czystej wody! Pamiętaj, aby codziennie wypijać ok. 1,5-2 litrów, dzięki temu Twój organizm będzie optymalnie nawodniony, a Ty poczujesz się lepiej. Nie tylko zrobisz coś dobrego dla środowiska, ale i dla siebie!

To mało?

Mamy więcej! Firma BRITA poddaje recyklingowi zużyte wkłady filtrujące. Dodatkowo w ponad 20 lokalizacjach w Polsce znajdują się specjalne kosze, do których możesz wrzucić zużyty filtr i tym samym dać mu drugie życie. Dzięki temu wspólnie dbamy o dobro planety! (Dowiedz się więcej na stronie Brita w zakładce „CIEKAWOSTKI”).

Przyłącz się do #wyzwaniepomaganie – bo pomagając sobie, pomagasz innym!

Podoba Ci się akcja? Podziel się ze znajomymi, zaproś przyjaciół! Razem mamy wpływ na środowisko!

____________________________________

„W sieci offline” to projekt społeczny stworzony z myślą o kobietach, które żyją szybko, zwykle mają mało czasu, ale! lubią inspirować i być inspirowane. Tu znajdziesz pomysły, jak odetchnąć od rutyny, zatrzymać się, doświadczać i „naładować baterie” do dalszego działania. Możesz też stać się inspiracją dla innych! Inspiruj się online – żyj offline! Ale to nie wszystko! Z nami robisz coś dla siebie, a przy okazji robisz coś dobrego dla innych. Organizujemy akcje społeczne, m.in. pomagamy dzieciom z małych miejscowości i z Domów Dziecka, wspieramy działania na rzecz środowiska poprzez wydarzenia #wyzwaniepomaganie, do których udziału Cię zapraszamy.

Łączymy się online i inspirujemy do działania offline w różnych dziedzinach kobiecego życia. Więcej pomysłów na profilu „W sieci offline”. na Facebooku.

*Dane ze strony BRITA Polska, przy wypijaniu 2l wody dziennie, porównanie korzystania z butelek PET z wkładami filtrującymi MAXTRA+.

Tagi:
,