Wyzwanie pomaganie #7

„Nie taki sąsiad straszny – wspieram sąsiedzką społeczność.” O co tu chodzi? Przeczytaj do końca, bo życzliwość i uśmiech wraca. 

Czy wiesz, że aż 70% z nas nie utrzymuje kontaktów towarzyskich ze swoimi sąsiadami? Według raportu Morizon* nasze stosunki sąsiedzkie nie są najlepsze – nieco ponad 19% z nas zna i wie, jak nazywają się sąsiedzi, a tylko 12% wyświadcza sobie wzajemne przysługi. No właśnie… Co nas hamuje przed kontaktami z osobami, z którymi dzieli nas zaledwie ściana? Czy chcemy to zmienić, a jeżeli tak – to jak to zrobić?

Po to właśnie stworzyłyśmy kolejne #wyzwaniepomaganie. Aby inspirować się wzajemnie.
Znasz to uczucie, gdy czasem mijasz sąsiadów na klatce i… trochę głupio skończyć na zwykłym „dzień dobry?” Zwalamy to na codzienne zabieganie lub zwykłą, ludzką nieśmiałość. Zachęcamy Was, aby to przełamać!

Szczególnie teraz, gdy spędzamy więcej czasu w domu mamy większy wpływ na to, jak wyglądają nasze relacje sąsiedzkie. Obdarzajmy się nawzajem serdecznością, otwartością i uśmiechem. Wykażmy trochę empatii, spytajmy po prostu „co słychać?” i opowiedzmy co u nas – a nuż połączą nas wspólne zainteresowania czy trudy dnia codziennego. Pożyczajmy sobie narzędzia, produkty spożywcze, nie bójmy się prosić o pomoc (odmówiłabyś, gdyby ktoś Cię o nią poprosił? Jak się czujesz gdy możesz komuś pomóc? No właśnie…

A może dzielisz korytarz z osobami starszymi, które mają problem z zapisaniem się do lekarza, na szczepienie czy prostymi pracami domowymi? Może ktoś potrzebuje zakupów? Na pewno będą Ci wdzięczni za pomoc. Bo… nie taki sąsiad straszny! 

A może masz świetnych sąsiadów, z którymi na co dzień pomagacie sobie i możecie na siebie liczyć, gdy któreś z Was wyjeżdża, a do zaopiekowania jest zwierzątko lub kwiatki? Super! Podziel się tym z nami, napisz i zainspiruj innych, jak wyglądają Wasze relacje!

Daty wydarzenia to jedynie czas podsumowania wyzwania. Akcja trwa cały czas. Zarażajmy nią innych. Kliknij „wezmę udział” i podaj wydarzenie dalej! Bo może wpłynąć na nasze lokalne relacje. A życzliwość i uśmiech wraca! 

—————————-„W sieci offline” to kobiecy projekt społeczny. Tworzymy bazę pomysłów – jak w natłoku codziennych spraw dbać o własne potrzeby, robić coś dla siebie, regularnie „ładować baterie” i efektywnie odpoczywać. W myśl zasady: „załóż maskę tlenową najpierw sobie…” Organizujemy bezpłatne spotkania z ekspertami, promujemy kobiece wydarzenia, regularnie dzielimy się inspiracjami i poradami pod hasłem #zróbcośdlasiebie. Przy okazji zapraszamy do udziału w naszych akcjach #wyzwaniepomaganie, bo pomaganie też poprawia samopoczucie!
Więcej pomysłów na W sieci offline – inspiruj się online, żyj offline
*http://morizon.pl/…/Relacje-s%C4%85siedzkie-w-Polsce…